• Uroczysta akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 - Maja

• W dniu 26 kwietnia 2024 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademii z okazji 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 - go Maja. To wydarzenie pomogło uświadomić społeczności szkolnej, jak ważną rolę w czasach współczesnych pełni dokument, jakim jest konstytucja. Konstytucja 3 Maja była dowodem, że Polska weszła na drogę postępu i reform, że Polacy sami znaleźli siły do wydobycia kraju z upadku. Stanowiła wyraz gorącego patriotyzmu i umiłowania wolności.

• Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

• 25 kwietnia br. uczniowie naszej szkoły wzieli udział w powiatowym etapie Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Weryni.  Konkurs składał się z trzech etapów: - test wiedzy,- pierwsza pomoc,- tor przeszkód - jazda na rowerach. Grupa w składzie: Zuzanna Olszowy, Kamila Rozmus, Piotr Matykowski i Karol Sudoł - zajęła II miejsce. Uczniowie naszej szkoły biorący udział w etapie powiatowym wykazali się dużą wiedzą w zakresie zasad i bezpieczeństwa w ruchu drogowym i umiejętnościami w jeździe na rowerze. Aby wziąć udział w eliminacjach powiatowych najpierw nasi uczniowie musieli w dniu 17 kwietnia w Kupnie zwyciężyć w  Gminnych Eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Rywalizacja była bardzo duża, ponieważ o tym która drużyna będzie reprezentować naszą gminnę zadecydowała dogrywka.

Serdecznie gratulujemy!!!

• Dzień Ziemi

• W dniu 24 kwietnia w ramach akcji proekologicznej Dzień Ziemi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach warsztatowych na temat elektrośmieci prowadzonych przez panią Krystynę Dec przedstawiciela fundacji Czysta Ziemi na rzecz walki z odpadami. Uczniowie obejrzeli filmy oraz wykonywali zadania poszerzające wiedzę na temat elektośmieci, oraz dowiedzieli się jak poziom naszej swiadomości wpływa na naszą planetę

• Lekcja bankowa

• 18 kwietnia w ramach zajęć z doradztwa zawodowego uczniowie klasy siódmej i ósmej mieli możliwość uczestniczyć w spotkaniu z dyrektorem  Banku Pekao S.A Panią Bogumiłą Lenart. Dowiedzieli się o funkcjonowaniu banku, produktach bankowych oraz specyfice pracy w  zawodach związanych z bankowością.

• AS CZWARTYCH KLAS

• 10 kwietnia w naszej szkole odbył się XII GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY "AS CZWARTYCH KLAS". W tym roku chętnych do rozwiązywania zadań i łamigłowek matematycznch było 27 uczniów z 9 szkół z terenu naszej gminy. Rywalizacja była bardzo zacięta, ponieważ o kolejności miejsc decydował jeden a nawet pół punkta. Najlepiej poradzili sobie:

1 miejsce: Filip Augustyn SP nr 2 Koluszowa

2 miejsce: Karol Dragan SP nr 1 Kolbuszowa i Zofia Tomczyk SP nr 2 Kolbuszowa

3 miejsce: Brayan Chruściel  SP Widełka

Bardzo się cieszymy, że nasz konkurs cieszy się tak dużym zainteresowaniem i tak wielu młodych ludzi interesuje się matematyką. Dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy kolejne osoby za rok.

• ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI / AKCEPTACJI AUTYZMU

• W związku z obchodami Światowego Dnia Świadomości Autyzmu w dniu 04 kwietnia w naszej szkole pani psycholog Edyta przygotowała prezentację na temat autyzmu. Uczniowie obejrzeli filmy dzięki którym dostrzegli specyficzne potrzeby i uczyli się wsparcia swoich rowieśników w środowisku szkolnym.

• SKARPETKI SYMPATII

• Uczniowie naszej szkoły spisali się na medal, wspierając akcję "Skarpetki Sympatii" z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa. Zebrane skarpetki zostały spakowane i przekazane do Domu dla Dzieci Mieszko, Dobrawa, Bolesław w Rzeszowie.

Dziękujemy  wszystkim uczniom naszej szkoły i ich rodzicom za udział w akcji. Podziękowania kierujemy również do Szkoly Podstawowej im. Jana Pawła II  w Kupnie, z którą połączyliśmy siły!

• ZMARTWYCHWSTAŁ PAN ! I ŻYJE DZIŚ !

• Okres Świąt Wielkanocnych to czas wyjątkowy. By móc lepiej wczuć się w Ich atmosferę, uczniowie naszej szkoły przygotowali i zaprezentowali wielkanocny montaż słowno - muzyczny. Mogliśmy  być świadkami Triduum Paschalnego i na nowo poznać niezwykłe wydarzenia tamtych dni.

• WITAMY WIOSNĘ... ciąg dalszy.

• W piątek 22 marca w ramach powitania wiosny obchodziliśmy kolorowy zawrót głowy. Miało być kolorowo, wesoło i nietypowo. Im więcej kolorów tym lepiej :)

Tym kolorowym dniem oficjalnie zakończylismy całotygodniową akcję Powitania Wiosny!!!

Wszystim uczestnikom  serdecznie Dziękujemy !!! :)