• Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty 2024 już za nami.

• Czas podsumowania edukacji wczesnoszkolnej to ważny i trudny moment dla najmłodszych uczniów.

W dniach 9 -10 maja uczniowie klasy III przystąpili do sprawdzianu swojej wiedzy i umiejętności w Ogólnopolskim Sprawdzianie Kompetencji Trzecioklasisty. Z zaangażowaniem i zapałem w tych dniach Trzecioklasiści rozwiązywali testy z języka polskiego: słuchanie ze zrozumieniem oraz czytanie ze zrozumieniem, test z matematyki i dodatkowy test z przyrody. Regularne ćwiczenia oraz świadomość tego z czym będą mieli do czynienia, wzmocniły ich pewność siebie. Pozwoliły im również odkryć, jak wiele już potrafią.

Z myślą o uczniach przebieg sprawdzianu zaplanowano tak, żeby dzieci odczuły jak najmniejszy stres towarzyszący temu wydarzeniu. Po zakończonej pracy uczniowie wysłuchali Bajki Bratka. Ważne, że sprawdzian pozostawił pozytywne emocje i wrażenia. Życzymy jak najlepszych wyników!

• ABC EKOLOGII

• 8 maja odbyła się IX edycja Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy Ekologicznej "ABC EKOLOGII" w Przedborzu. Do konkursu zostali zaproszeni uczniowie klas trzecich (jeden uczeń z każdej klasy) szkół podstawowych. Uczestnicy konkursu zmagali się z wiedzą ekologiczną i przyrodniczą w formie pisemnej - test wiedzy.

Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy III - Tomasz Michno, laureat szkolnego etapu konkursu. Tomek wykazał się wiedzą i zdobył II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy Ekologicznej w Przedborzu. Wrócił do szkoły z uśmiechem, dyplomem i nagrodą. Gratulujemy!

• Spotkanie z podróżnikiem - Indie

• 6 maja 2024 roku odbyło się kolejne już spotkanie z podróżnikiem. Tym razem celem podróży były Indie. Barwna opowieść z podróży po tym egzotycznym kraju przeplatana była pokazem slajdów. Uczniowie poznali: ciekawe i warte odwiedzenia miejsca, krajobraz, klimat, życie mieszkańców, typowe zajęcia, strukturę społeczną - kasty, wyznawane religie - główna to Hinduizm. Dowiedzieli się, że powszechny jest język angielski, ponieważ to była kolonia brytyjska, środki transportu - kolej, riksza, samolot.

Najwięcej zainteresowania wzbudziły różne ciekawostki:

Wiara w reinkarnację

Baba- asceta

Kropka na czole, jej znaczenie

Święte krowy

Świątynia szczurów

Obrzęd oczyszczenia w rzece Ganges

Wszędzie obecne śmieci...itp..

Nasi uczniowie mieli również możliwość zobaczyć i przymierzyć typowy strój, zarówno kobiecy (sari) i męski.