• WYCIECZKA DO PACANOWA

• W dniu 15 czerwca 2023 r. uczniowie klas 1-3 wspólnie z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Pacanowa. Celem podróży było zwiedzanie Europejskiego Centrum Bajki im. Koziołka Matołka. Ta wizyta to prawdziwa podróż do krainy marzeń i snów. Dzieci mogły tu w ciekawy sposób pogłębić swoją wiedzę na temat baśni i bajek. Bardzo atrakcyjny dla dzieci okazał się Park Edukacyjny Akademia Bajki. To niepowtarzalne miejsce, które inspiruje do sięgania po literaturę dziecięcą, a także zachęca do miłego spędzania wolnego czasu.W dniu 15 czerwca 2023 r. uczniowie klas 1-3 wspólnie z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Pacanowa. Celem podróży było zwiedzanie Europejskiego Centrum Bajki im. Koziołka Matołka. Ta wizyta to prawdziwa podróż do krainy marzeń i snów. Dzieci mogły tu w ciekawy sposób pogłębić swoją wiedzę na temat baśni i bajek. Bardzo atrakcyjny dla dzieci okazał się Park Edukacyjny Akademia Bajki. To niepowtarzalne miejsce, które inspiruje do sięgania po literaturę dziecięcą, a także zachęca do miłego spędzania wolnego czasu.

• Energylandia 2023

• Czyli wycieczka szkolna na zakończenie roku szkolnego, w której udział wzięli: uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kolbuszowej Górnej oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kupnie wraz z opiekunami.

Energylandia to  największy tematyczny park rozrywki w Polsce.

W parku podzielonym na sześć stref tematycznych znajduje się ponad 120 atrakcji przeznaczonych dla wszystkich grup wiekowych, w tym kolejki górskie,  w tym dwie w kategorii hyper coaster, liczne karuzele i urządzenia ekstremalne, a także restauracje, bary, sklepy z pamiątkami oraz sceny, na których prezentowane są krótkie widowiska, a także park wodny.

Dragon, Mayan, Formuła, Boomerang, Speed, Hyperion, Zadra, Anakonda, Energuś, Wonder  Wheel to kilka  spośród odwiedzonych przez naszych wycieczkowiczów atrakcji – co najlepsze? Tu zdania są podzielone, każdy ma swoich faworytów.

Wrażenia uczniów:

" Ekstremalne przeżycia, fascynujące, super, baardzo mokro, taak!!!"

• DZIEŃ DZIECKA

• 2 czerwca nasza szkoła świętowała ten wyjątkowy i niezwykle ważny dzień. Z tej okazji dla naszych solenizantów przygotowano szereg atrakcji, m.in. Muzyczny konkurs talentów, międzyklasowe rozgrywki sportowe dla klasa starszych i młodszych, malowanie twarzy, zajęcia z rękodzieła, senasy filmowe, malowanie kredą.

Każdy mógł wybrać coś dla siebie by miło i radośnie spędzić ten czas.

Rada Rodziców zadbała o to, by nasi milusińscy nie byli głodni i spragnieni :) Serdecznie Dziękujemy za pyszną pizzę i lody! :)

Aby być szczęśliwym wystarczy oglądać świat oczami dziecka; każdego dnia odkrywać nieznane, cieszyć się z drobiazgów i rozdawać uśmiechy na prawo i lewo.

• WYCIECZKA: KRASICZYN-PRZEMYŚL - BOLESTRASZYCE

• W dniu 1 czerwca uczniowie klas 4-6 wyruszyli na szkolną wycieczkę w okolice Przemyśla. Wśród atrakcji znalazł się m.in. Zamek w Krasiczynie, zwiedzanie m Przemyśla oraz Arboretum w Bolestraszycach.

• DNI OTWARTE SZKÓŁ ŚREDNICH

• W poniedziałek 29 maja nasi ósmoklasiści odwiedzili LO i ZST w Kolbuszowej. Dzięki tej wizycie zapoznali się z ofertą edukacyjną szkół średnich z terenu naszej gminy. Mogli obejrzeć sale lekcyjne a przede wszystkim uzysakać odpowiedzi na nurtujące pytania związane ze szkołą.

• Sukcesy naszych uczniów w konkursach matematycznych

• 11 maja 2023 r. w Szkole Podstawowej w Weryni odbył się III Gminny Konkurs Matematyczny Klas VII. W konkursie wzięło udział 10 uczniów z siedmiu  szkół z terenu naszej gminy.

Konkurs trwał 60 minut i polegał na rozwiązaniu zadań zamkniętych i otwartych.

Naszą szkołę reprezentował Adrian Sitarz, który zajął 4 miejsce.

Kolejny gminny konkurs matematyczny odbył się 31 maja w Szkole Podstawowej nr 2 w Kolbuszowej. Wzieło w nim udział 22 uczniów z sześciu szkół. Rywalizowali w nim szóstoklaśiści.

Naszą szkołę reprezentowali: Borys Żądło i Oskar Wąsik.

Borys zajął 5 miejsce.

Serdecznie chłopcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.