• DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

• W dniu 6 października w naszej szkole obchodziliśmy „Dzień tabliczki mnożenia”. Podczas przerw uczniowie i chętni nauczyciele mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy matematycznej. Uczniowie losowali przygotowane karteczki z działaniami i udzielali odpowiedzi. Przykłady były bardzo zróżnicowane od łatwych po bardzo trudne. Kolejki były długie a uczniowie chętnie sprawdzali swoją wiedzę. Za poprawne odpowiedzi byli nagradzani smacznymi cukierkami. Akcja miała na celu nabywanie przez uczniów wiedzy matematycznej w inny sposób. Dziękujemy samorządowi szkolnemu za przeprowadzenie akcji.

Nauczyciele matematyki

• Dzień Chłopaka w klasie V

• Z tej wyjątkowej okazji dziewczynki przygotowały dla chłopców wesołe obchody ich święta. Najpierw koledzy zostali obsypani confetti, a następnie zaproszeni do sali gdzie czekał na nich słodki, własnoręcznie przygotowany poczęstunek… oraz duże pudełko z prezentami. Jak się okazało, żeby dostać się do środka pudełka należało odwinąć wiele warstw papieru, a pod każdą z nich ukrywało się zadanie do wykonania. Kiedy już chłopcy wykazali się wiedzą w różnych dziedzinach, sprawnością fizyczną, zdolnościami plastycznymi, a nawet umiejętnością przyszywania guzików mogli otworzyć pudełko. W środku znaleźli słodkie upominki z miniaturkami swoich wymarzonych samochodów wyścigowych.

Ciekawe co koleżanki wymyślą za rok  ;)

• " My iść będziemy w Polskę Szarymi Szeregami ".

• Piątek 29 września był wyjątkowym dniem ze względu na obchodzone tego dnia Święto Szkoły. Uroczystość uświetnił występ klasy ósmej pod kierownictwem  Pani Urszuli Puzio- Szewc. Mieliśmy okazję wysłuchać historii powstania Szarych Szeregów oraz zapozanać się z ich działalnością sabotażową oraz dywersyjną.

Był to również szczególny dzień dla naszych najmłodszych uczniów i ich rodziców ze względu na Pasowanie Pierwszoklasistów. Zostali oni uroczyście włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Szarych Szeregów. Serdecznie gratulujemy naszym nowym uczniom i życzymy wielu sukcesów w zdobywaniu wiedzy.

• "SPRZĄTANIE ŚWIATA ŁĄCZY LUDZI"

• "Sprzątanie świata" w tym roku odbyło się pod hasłem "Sprzątanie łączy ludzi" - uczniowie klas IV, VI i VII włączyli się również w sprzątanie naszej planety. Wyposażeni w jednorazowe rękawiczki oraz różnokolorowe worki z zapałem zbierali i segregowali " śmieciowe trofea".

• PREZENTACJA SZKOŁY MUZYCZNEJ YAMAHA

• Już po raz trzeci nasza szkoła miała przyjemność gościć przedstawicieli Szkoły Muzycznej Yamaha z Kolbuszowej.

Społeczność szkolna miała okazję  wysłuchać krótkiego koncertu oraz dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat najważniejszych instrumentów. Chętni uczniowie mogli w praktyce sprawdzić na czym polega gra na gitarze, saksofonie czy instrumentach klawiszowych.

• NARODOWE CZYTANIE

• 13 września  w naszej szkole, miała miejsce akcja Narodowego Czytania. Tym razem lekturą było Nad Niemnem Elizy Orzeszkowej.

Uczniowie z klas 6-8 wcielili się w rolę Marty Korczyńskiej, Justyny Orzelskiej i Janka Bohatyrowicza.

W  ramach akcji każdy uczeń miał okazję przeczytać fragment swojej ulubionej książki, by w ten sposób zachęcić do lektury swoich kolegów i koleżanki.