• "Laboratoria Przyszłości"- zajęcia praktyczne cz.II.

• Po pysznych babeczkach nadeszla pora na .., gofry! :)

Kolejny raz uczniowie klasy piatej i szóstej pod kierunkiem Pani Eweliny Pięty, mieli okazję wykorzystać terię matematyczną w praktyce. Tym razem liczyli i ważyli składniki na chrupiące gofry. Sprzęty które bardzo im w tym pomogły to m.in. wagi kuchenne zakupione w ramach projektu "Laboratoria Przyszłości".

Pieczenie poszło bardzo sprawnie a przygotowane smakołyki zniknęły bardzo szybko :)

• " Ziemia na krawędzi"- obchody Światowego Dnia Ziemi

• Pod hasłem "Ziemia na krawędzi" włączyliśmy się w obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi, przypadajacego 22 kwietnia.

Aby lepiej zrozumieć w jaki sposób najlepiej chronić naszą planetę, został przygotwany mini wykład na ten temat, seria pytań do uczniów oraz pokaz mody. Piękne i niecodzienne stroje zostały przygotowane z bardzo nietypowych materiałów: worków na śmieci, plastikowych siatek, papierowych talerzyków czy zużytych papierów. Modelki z dumą prezentowały własnoręcznie wykonane (lub z pomocą projektanta) piękne suknie.

W czasie świętowania wsłuchiwaliśmy się w nastrojowe piosenki, oglądaliśmy filmik edukacyjny a na koniec skosztowaliśmy nietypowego, przygotowanego specjalnie dla solenizantki-Ziemi, pysznego tortu....:

Pamiętaj ! - nawet Twój najdrobniejszy gest pomaga lepiej chronić Ziemię !

Serdecznie Dziękujemy Pani Danusi Smyrskiej za orgaznizację tego dnia oraz wszystkim zaangażowanym uczniom.

• Komunikacja bez przemocy

• W poniedziałek 17 kwietnia gościliśmy w naszej szkole teatr edukacyjny z Krakowa. Aktorki, poprzez krótkie scenki, pokazały nam jak komunikować się bez przemocy. W scenkach, w których występowali także nasi uczniowie, zobaczyliśmy jak poprzez właściwą komunikację budować relacje z innymi. Jak słyszeć nie tylko  przekazywane werbalnie informacje, ale także "zobaczyć" towarzyszące im emocje. Jak mówić, żeby nie ranić, ale wspierać.

• JEZUS ZWYCIĘŻYŁ TO WYKONAŁO SIĘ ...

• 4 kwietnia w naszej szkole odbyła się akademia z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Uczniowie klasy VI wraz z opiekunem przygotowali montaż słowno - muzyczny. Przybliżyli wszystkim tradycje i zwyczaje związane z Wielkim Tygodniem oraz przypomnieli, że Wielkanoc to najważniejsze święto dla każdego chrześcijanina, gdyż upamiętnia Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Uczniowie recytowali wiersze, składali życzenia oraz śpiewali piosenki.
            Z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy Pani Dyrektor Barbara Batory złożyła najserdeczniejsze życzenia nauczycielom, pracownikom szkoły, rodzicom oraz  wszystkim uczniom.

Po zakończeniu uroczystości został przeprowadzony kiermasz przez Szkolne Koło Caritas. Można było nabyć pyszne babki i ciastka świąteczne, a dochód z ich sprzedaży przeznaczony został na cele charytatywne. Słodkości przygotowane zostały przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem Pani Danuty Smyrskiej. Serdecznie Dziękujemy !!!

Niech Zmartwychwstały Chrystus oświeca drogi codziennego życia, obdarza błogosławieństwem i pomaga życie czynić szczęśliwym. Niech  nastrój przybrany wiosenną radością i beztroską utrwali się w sercach na długi, długi czas. Wesołych i ciepłych Świąt Wielkanocnych !

• Szkolny Dzień Świadomości Autyzmu

• 2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Nasza szkoła również włączyła się w akcję jako znak solidarności z osobami z autyzmem. W poniedziałek 3 kwietnia nauczyciele i uczniowie "Zaświecili się na niebiesko" zakładając niebieskie ubrania. Uczniowie młodszych klas I-III zapoznali się jak działa mózg osób z autyzmem na warsztatach przeprowadzonych przez Panią pedagog Agnieszkę. Oglądając bajkę pt. "Jaś i niebieskie motyle" wykonali niebieskie motyle zapewniając swoich rowieśników "Jesteśmy z Wami niebieskimi Motylami". Uczniowie klas starszych IV -VIII wykonali niebieskie plakaty promujące Szkolny Dzień Świadomości Autyzmu. A wyrażając swoje poparcie dla osób z autyzmem ułożyli pięknego niebieskiego motyla na sali gimnastycznej. Wspólnie daliśmy znak społeczeństwu, że rozumiemy, akceptujemy i jednoczymy się z osobami z autyzmem.

Bardzo Dziękujemy Pani pedagog - Agnieszce Dragan, za organizację i przeprowadzenie akcji. :)

• WYSTAWA PAJĄKÓW

• 31 marca uczniowie klas IV - VIII wybrali się na WYSTAWĘ PAJĄKÓW do Biblioteki Publicznej w Kolbuszowej. Zobaczyli tam między innymi jeden z najbardziej jadowitych gatunków pająków - czarną wdowę oraz jednego z największych ptaszników na świecie. Uczniowie zobaczyli ponad 35 żywych okazów pająków i skorpionów, a najbardziej odważni mogli potrzymać ptasznika na dłoni oraz spróbować owadów o smaku sera, pomiorów czy pizzy. Była to żywa lekcja biologii na której można było dowiedzieć się czy wszystkie pająki są jadowite, czy w Polsce żyją niebezpieczne pająki a także jak zacząć hodowlę ptaszników.