• SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI POWIATOWEJ STACJI SANITARN0- EPIDEMIOLOGICZNEJ W KOLBUSZOWEJ

• 14 września w ramach profilaktyki uczniowie mieli możliwość dowiedzieć się czym jest uzależnienie od alkoholu i narkotyków, oraz jak wpływa na  stan zdrowia człowieka.

Zagadnienie to zostało im przedstawione przez Panie z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kolbuszowej. Zostali zapoznani z  nim nie tylko od  strony merytorycznej. Za pomocą różnego rodzaju sprzętu (np. specjalnych okularów) mogli na "własne oczy " przekonać się, jak "widzi się "swiat będąc pod wpływem alkoholu i jak duże niesie on ze sobą zagrożenia dla siebie i innych.

• LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

• Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów.

W ramach Laboratoriów Przyszłości nasza szkoły otrzymała wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, pracy zespołowej, dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym. Wśród zakupionych sprzętów znalazły się m.in.: drukarka 3D, aparat fotograficzny, kamera cyfrowa, zestawy do nauki kodowania i programowania, sprzęt audio-video, sprzęty AGD (robot planetarny, żelazko, gofrownica) i wiele innych.

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który będzie uatrakcyjniał zajęcia szkolne, pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych.

• NARODOWE CZYTANIE 2022

• – "Dwieście lat temu w Wilnie zostały wydane Ballady i romanse Adama Mickiewicza – zbiór poezji, który zapoczątkował w Polsce romantyzm. Młodzieńcze, a jednocześnie bardzo dojrzałe wiersze okazały się przełomowe i dzisiaj trudno wyobrazić sobie bez nich dalsze dzieje naszej literatury. (…) Romantyzm to istota polskości i fundament nowoczesnej tożsamości naszego narodu. To epoka zmagań z zaborcą, utrwalona w biografii Adama Mickiewicza oraz tych wszystkich polskich patriotów, uczestników tajnych stowarzyszeń i powstań, działaczy emigracyjnych i spiskowców, którzy na różne sposoby, w kraju i na obczyźnie, czynem i słowem toczyli bój o suwerenną Rzeczpospolitą " – napisał w liście Prezydent RP Andrzej Duda.

Tymi słowami została rozpoczęta 11 już odsłona Narodowego Czytania. Miała ona miejsce 3 września.

W naszej szkole akcję Narodowego Czytania obchodziliśmy 14 września. Klasa V i VI przedstawiła kolegom i koleżankom dwie ballady: "Powrót taty" oraz "Pani Twardowska".

Mamy nadzieję że wspólne czytanie dostarczyło wielu wrazeń zarówno czytającym jak i słuchającym!

Serdecznie Dziekujemy wszyskim za udział w akcji !!!