• DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

• Dzień 12 października upłynął naszym uczniom na świętowaniu Dnia Edukacji Narodowej. Klasa czarta uswiętniła ten dzień swoim występem artystycznym. Wydarzenie to stało się również okazją do wręczenia Nagród Dyrektora Szkoły.Z okazji tego Święta pragniemy złożyć wszystkim najserdeczniejsze życzenia, bo szkoła to nie tylko nauczyciele i pracownicy obsługi, ale przede wszystkim uczniowie i ich rodzice.

• MIERZYMY...WAŻYMY...LICZYMY :)

• W ramach zajęć praktycznych, uczniowie klasy V i VI mogli sprawdzić swoje umiejętności zarówno  matemtyczne jak i ...cukiernicze :)

Mieli okazję wypróbować nowe urządzenia, które otrzymała nasza szkoła w ramach projektu "Laboratoria Przyszłośći". Były to między innymi wagi i miksery, dzięki którym finalnie powstały pyszne babeczki !!! ")

• PREZENTACJA SZKOŁY MUZYCZNEJ YAMAHA Z KOLBUSZOWEJ

• 30 września już po raz drugi odwiedzili nas przedstawiciele Szkoły Muzycznej Yamaha z Kolbuszowej.

Uczniowie mieli okazję poznać budowę najbardziej popularnych instrumentów oraz samodzielnie na nich zagrać.

Na zakończenie wysłuchaliśmy krótkiego koncertu.

• DZIEŃ CHŁOPAKA

• Z okazji Dnia Chłopaka uczniowie klasy siódmej i ósmej wybrali się w piątek do La Zizanie na kręgle. Dla wszystkich był to dzień pełan wrażeń, radości i dobrej zabawy.

• ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY I PASOWANIE UCZNIÓW KLASY PIERWSZEJ

• 29 września obchodziliśmy Święto Patrona połączone z pasowaniem uczniów klasy pierwszej. Obchody rozpoczeły się uroczystą Mszą Św., a następnie przemaszerowaliśmy do szkoły. Uczniowie klasy ósmej przygotowali program słowno - muzyczny poświęcony Szarym Szeregom. Potem na scenę wkroczyli uczniowie klasy pierwszej, którzy przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorski i wokalne. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowania na uczniów, którego dokonała Pani Dyrektor Barbara Batory. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Szarych Szeregów w Kolbuszowej Górnej. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki od zaproszonych gości.

• KULINARNE ŚWIĘTO STREET FOOD

• Uczniowie klasy ósmej naszej szkoły wzieli udział w degustacji podczas kulinarnego święta Street Food. Impreza odbyła się 27 września 2022 roku na rynku w Kolbuszowej. W trakcie obchodów tego święta można było degustować potrawy kuchni polskiej, chorwackiej, francuskiej i portugalskiej. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie!